Group Manager Contabilitate și Salarizare

Despre companie

Azets este o companie cu rădăcini nordice bazată pe dezvoltare și tehnologie, care oferă servicii financiare și administrative pentru o gamă largă de companii.

Principalele responsabilități

  • Inițierea, planificarea, monitorizarea și controlul proiectelor de Contabilitate și Salarizare la nivel de grup;
  • Coordonarea, gestionarea și evaluarea angajaților din subordine (inclusiv implicarea în procese ce țin de angajări, demisii, cercetări disciplinare etc.);
  • Stabilirea priorităților, delegarea și îmbunătățirea activităților de Contabilitate și Salarizare cu ajutorul Team Leader-ilor;
  • Luarea de acțiuni pentru menținerea unui nivel calitativ al activităților de Contabilitate și Salarizare;
  • Comunicarea cu organizația din Norvegia privind orice schimbare la nivel de proceduri de lucru;
  • Facilitarea comunicării între echipele din cadrul grupului și clienții companiei;
  • Analizarea, pregătirea și trimiterea de rapoarte către echipele de management.

Principalele cerințe

  • Studii superioare în domeniu;
  • Minim 5 ani experiență în Contabilitate și Salarizare;
  • Experiență în managementul proiectelor – reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe limba Engleză scris și vorbit – nivel mediu spre avansat;
  • Abilitatea de a crea un mediu de lucru standardizat cu un grad înalt din punct de vedere al calității muncii;
  • Abilități bune de comunicare și relaționare atât cu angajații companiei, cât și cu clienții;
  • Abilitatea de a crea echipe unite, bazate pe încredere;
  • Orientare atât pe oameni, cât și pe rezultate;
  • Abilități de coordonare, prioritizare a sarcinilor și luare de decizii.
Inginer Calitate

Clientul nostru aparține unui grup austriac al cărui domeniu de activitatea este producerea de filtre și plăci industriale.
Fabrica din Cisnădie a fost deschisă în anul 2005. Aici sunt produse placi industriale și au loc prelucrări de mase plastice, partea de frezare (produse finite și semi-finite), conform specificațiilor primite de la clienții companiei.

  • Coordonează funcțional și organizatoric personalul din subordine;
  • Se implică activ în dezvoltarea politicii și strategiei de asigurare a calității;
  • Coordonează, urmărește și controlează activitatea de control calitate din secția de producție;
  • Este persoana de contact a societății în cazul abaterilor de calitate;
  • Prelucrează, analizează plângerile clienților (în colaborare cu alți șefi de proces, de producție, etc.), în special în ceea ce privește evitarea viitoarelor erori;
  • Efectuează audituri interne și asigură acțiunile corective atunci când performanța nu atinge nivelul stabilit;
  • Verifică eficacitatea măsurilor corective luate;
  • Instruiește toți angajații de la locul de muncă în ceea ce privește asigurarea calității;
  • Suplinește munca celor din subordine atunci când aceștia lipsesc;
  • Întocmește rapoarte lunare și anuale de cheltuieli;
  • Colaborează în mod direct cu colegii din străinătate;
  • Raportări către manegementul de top;
  • Activitatea presupune 50% muncă în secția de producție și 50% muncă de birou.

  • Minim 1-2 ani experiență într-o companie de producție (departament tehnic/ producție/ calitate);
  • Studii superioare tehnice în domeniul mecanic sau alte profile similare;
  • Cunoștințe generale despre standarde de asigurare a calității și a altor standarde aplicabile;
  • Cunoașterea pachetului MS Office (în special Excel/Word/PPT);
  • Lb. EN și/sau Lb. Germană – nivel mediu (scris și vorbit);
  • Abilități de comunicare, coordonare și organizare;
  • Abilități în a redacta rapoarte;
  • Capacitate de analiză și sinteză a datelor;
  • Capacitate de înțelegere a problemelor care pot să apară într-o companie de producție și de a defini și implementa acțiuni corective în vederea remedierii acestora.
OUR OFFICE

H&H Consulting Social Links

Adresa
Rennes 21, Sibiu,
Romania, 550006
Contactează-ne
+40-720-110-915
Trimite-ne Email